Ústav chemických procesů na chemických jarmarcích

Letošní chemické jarmarky, pořádané v rámci Mezinárodního roku chemie jsou minulostí. Ústav chemických procesů se zúčastnil chemického jarmarků 6. června 2011 v Příbrami a poté také jarmarku 23. září 2011 v Praze.

Zatímco v Příbrami náš ústav ve stánku s názvem Barevná chemie předvedl například jak si z bílých karafiátů můžete vyrobit barevné podle vašeho gusta nebo jak určit jestli je látka kyselá pomocí odvaru z červeného zelí, v Praze byla nabídka bohatší. Stánek s názvem Chemie všemi smysly nabídl například pokusy s mikrovlnnou troubou, nebo poznávací kvíz vonných esencí, ti nejodvážnější si mohli nechat izolovat svou vlastní DNA ze slin. Podívejte se na naši fotogalerii nebo na reportáž natočenou štábem Odboru audiovizuální techniky AV ČR.

Pražský jarmark navštívilo na 8000 návštěvníků, které přilákalo krásné podzimní počasí a atraktivní stánky. O akci se zajímala i média, pozvánka na jarmark zazněla například ve Studiu 6 zpravodajského kanálu ČT24. Více se dozvíte v naší sekci ÚCHP v médiích.

K dispozici byly návštěvníkům našeho stánku i informativní letáčky o předváděných pokusech.

Barvení květin si v můžete prohlédnout i na následujícím videu, fotografie z příbramského jarmarku jsou v naší fotogalerii.

Více o těchto i dalších jarmarcích pořádaných po celém Česku se dozvíte na webu Roku chemie